A.R.G.O.

Nebezpečné vztahy (divadlo, 2011)

Městské divadlo Mladá Boleslav
Premiéra 29. dubna 2011
Režie Pavel Khek
Pohybová spolupráce: Petr Nůsek A.R.G.O.

Petr k práci na představení říká:
„Při tvorbě scény šermířského výcviku mi díky Petrovi Mikeskovi v roli sluhy tekly smíchem slzy.
Závěrečný rokokový duel dle francouzské školy se nám zdál málo, takže pánové v hlavních rolích stíhají díky svištícím čepelím ještě rozvíjet své charaktery, pít víno a jíst jablka. Finále souboje, zčásti pojatého jako rozhovor zkušeného požitkáře a dospívajícího kavalíra, jsme posunuli ještě o úroveň dál než v pražských Nebezpečných známostech z devadesátých let. Ondřej Volejník by měl radost.
Ti z vás, kteří si pamatují souboj napoleonských husarů, při kterém aktéři popíjejí portské z lahví, budou dobře vědět, komu jsem tímto soubojem poslal skrytý vzkaz (Dějeprava, Krumlovští Petrovští 1993). A...přátelé, úplně „amazingová a zatajenídechová“ je milostná scéna – vzdušná akrobacie na šálách, kterou zaranžovala choreografka Jana Klimová."

Nové nastudování této známé a v divadle i filmu několikrát zpracované verzi lásky a nenávisti markýzy de Merteuil a vikomta de Valmont z doby francouzské revoluce nabídne mistrné dialogy i atraktivní akční podívanou, krásné kostýmy i zajímavou scénu. V hlavních rolích se představí v roli markýzy Lucie Matoušková a v roli vikomta Petr Halíček.

V dalších rolích hrají Karolina Frydecká (paní de Volanges), Magdalena Hniličková j. h. (Cecilie de Volanges), Petr Mikeska (Azolan), Věra Kubánková j. h. (paní de Rosemonde), Petra Nakládalová / Svatava Milková j. h. (paní de Tourvel), Matouš Ruml (rytíř Danceny) a Anna Stropnická j. h. (Emilie).


TOPlist