A.R.G.O.

reference divadlo

Markéta Lazarová (divadlo, 2013)

Markéta Lazarová (Divadlo ABC)
Nadchl Vás filmový realismus tohoto dobového filmu od Františka Vláčila? Pak se máte na co těšit.
Divadelní realismus v podání předního pražského divadla, namíchaný dle receptů režiséra Pavla Kheka a okořeněný inscenovaným násilím Petra Nůska A.R.G.O..
Zveme na premiéru 16. 11. 2013. 

 

Casanova (muzikál 2013)

Divadlo Broadway
Režie: Filip Renč

A.R.G.O. zajišťovalo:
Šermířskou choreografii, pistolový duel, zápůjčku kostýmů a zbraní.

Petr Nůsek A.R.G.O. o spolupráci: 
Režijní taktovky se ujal Filip Renč, s nímž jsme spolupracovali v témže divadle již na muzikálu Kleopatra. Hlavní role Casanovi se s grácií zhostil rockový Pepa Vojtek (Kabát). V dalších rolích si mimo jiné zahrál Honza Urban, muzikálový bard z hudebního divadla Karlín.
Ve známém prostředí pražského divadla Broadway práce odsýpala známým způsobem. Filip Renč je náročný nejen na své svěřence.
Choreografie komunikuje s diváky a je šermována na hudbu.
Filip Renč přidal komentář, v němž pochválil nejen bezpečnost ale také humor a pohybovou estetiku francouzské školy.


Loutkové představení divadla Minor

Divadlo Minor

Petr Nůsek A.R.G.O. o spolupráci: 
Loutky v akční scéně, to byl můj dětský sen. V tomto představení jsem si ho bonvivánsky vychutnal.

Othello (divadlo 2013)

Divadlo v Celetné

Režie: Jakub Špalek

A.R.G.O. Zajišovalo:
Zbraně, bojové scény, swordmastera.

Petr Nůsek A.R.G.O. o spolupráci: 
Zajímavou scénou, kterou jsme spoluvytvářeli bylo škrcení Desdemony. Nevěřili byste, jakou má Honza Potměšil v rukou sílu.

Dělení růží (divadlo 2013)

Slavnosti Českokrumlovské růže
Jezdecké rytířské turnajové divadlo
Režie: Petr Nůsek 

Želary (divadlo, 2012)

Divadlo Rokoko
premiéra 10.03.2012 

„Bylo mi ctí s Pavlem Khekem a celým jeho týmem spolupracovat na projektu, který mimo jiné bourá i mýtus bratrského,přívětivého osvobozujícího sovětského vojáka. Džin krutosti a zla, vypuštěný z vojenské čutory, může najít partnera v každém z nás“. Petr Nůsek A.R.G.O. 

Mikulášovy patálie (divadlo, 2012)

Divadlo v Celetné
premiéra 15.1.2012 

Petr Nůsek A.R.G.O.:
"Moje práce na představení? Inscenované násilí, ale také lochtačky, štulce, šťouchy, pravítková bitva, vrabčení, zkrátka vše, čím kluci v základních školách procházeli během povinné školní docházky.  Uprostřed zkoušek jsem požádal Filipa, aby mně do propagačních materiálů neuváděl jako choreografa ani autora pohybové spolupráce. Chtěl jsem, aby napsali: choreografii se zde naučil... :-). Celou přípravou jsme se všichni úžasně prochechtali. Ve skutečnosti to bylo velmi náročné nejenom proto, že třicetiletí chlapi vytvářejí iluzi osmiletých kluků, ale především proto, že jsem při vytváření choreografií pro drsné holywoodské filmové týpky ztratil z dohledu pohybový rejstřík bojových zákeřností žáka základní školy.

Děkuji tedy tomuto představení nejenom za návrat do svého dětství mezi proslulé písecké Stínadláky i mezi spolužáky ze ZDŠ Maxima Gorkého, rovněž v Písku.“

Hamlet (muzikál, 2012)

Divadlo Broadway
Premiéra 22. března 2012
Pohybová spolupráce: Petr Nůsek A.R.G.O.

Petr Nůsek k práci na muzikálu říká:
"Kolegové! Deset dní je na práci opravdu málo. Bez asistence Mirka Khuna by to šlo o dost obtížněji. Noid marodil, měl na to necelý týden, ale vyšli jsme ze vzájemných zkušeností z Robina Hooda a Ondra Ruml zavzpomínal na poslední společnou práci na Johance z Arcu. Výsledek je myslím nad očekávání dobrý – alespoň tak se vyjádřil nejenom režisér, ale i autor.
Pepa Vojtek , se kterým jsme se po celou přípravu velmi přátelsky pošťuchovali (on je přece frontman od Víti Vávry a já čtvrtinový šermíř :-)) nejenom nádherně, ale i poeticko-pateticky umírá, ale ještě v průběhu svého úmrtí velmi efektně drkotá ze schodů. Upozornění pro české stunt specialisty: nemám v tom prsty, jde o jeho invenci.

Souboj Hamleta s Laertem v provedení meč/štít rezonuje se současným filmovým swordfight stunt stylingem. Chybí už jenom let na lankách :-)"

Romeo a Julie (divadlo, 2012)

Divadlo v Celetné
Režie: Jakub Špalek 

A.R.G.O. Zajišovalo:
Zbraně a šermířské scény.

Petr Nůsek A.R.G.O. o spolupráci: 
Chcete-li se mrknutím oka zamilovat, vtrhněte na tohle představení. Veronika Kubařová jako Julie Vám vytrhne z těla dech a Vám je okamžitě jasné, že umřít pro lásku je nutnost. Skvělí hudebníci z Krless báječně dotvářejí atmosféru.
Pro závěrečný duel Romea a Tybalta jsme díky Martinovi Hofmannovi (v roli Tybalta) zařadili i několik triků z MMA. Po Cyranovi se nám v Celetné společně podařilo zvednout laťku bojovnosti.

Smrtiacia pasca (divadlo, 2012)

Divadlo Jonáša Záborského Prešov
Režie: Jakub Nvota

A.R.G.O. Zajišovalo:
Škrcení strunou, pěsťový duel, výstřel z kuše a věc na divadle nevídanou - pád ze schodů.

Katova dcéra (divadlo, 2012)

Bábkové divadlo Žilina
Režie: Jakub Nvota

A.R.G.O. Zajišovalo:
Bojové scény, swordmastera, pohybovou spolupráci - inscenované násilí, poprava.

Hamlet (divadlo, 2012)

Prague Shakespeare festival
Režie: Tina Packer
Národní divadlo

A.R.G.O. Zajišovalo:
Zbraně, šermy, swordmastera.

Je třeba zabít Sekala (divadlo, 2011)

Městské divadlo Zlín
premiéra: 19.03.2011 

Petr Nůsek A.R.G.O.  zajišťoval přípravu herců pro bojové scény, choreografie soubojů a speciální rekvizity.
"Petr Nůsek není jen šermíř a to ostatní, co lze najít na jeho stránkách. Nesmíme zapomínat, že dokonce vyrábí různé zbraně, ochranné pomůcky na souboje a rekvizity, všechno tak, aby to vypadalo stejně jako originály, ale při tom to bylo pokud možno bezpečné," říká o Petrovi dramaturg pro článek do MDZ.

Sherlock Holmes (divadlo, 2011)

Staré divadlo Karola Spišáka, Nitra
Premiéra: 2.12.2011
Réžia: Jakub Nvota a.h.

Petr Nůsek A.R.G.O. o práci na představení říká:
"Sherlock Holmes ožívá jako fénix z popela nejenom na filmovém plátně, ale jako novodobý akční hrdina se probouzí i na divadelních prknech. Nitranský soubor přetéká energií, chutí, ale i talentem.

Při práci se mi báječně šikla zkušenost z jednoho amerického workshopu na Bartitsu (bojové umění, které vzniklo v 19. Století a ze kterého A.C. Doyle čerpal při sestavení Sherlockových bojových dovedností). Mimochodem jsme se třeba dozvěděli, jak se bránit velocipedem proti rozzuřeným psům :-).

Na jevišti uvidíte například boj na drožce, tažené splašenými koňmi, souboj v pitevně nebo v útrobách lisovacího stroje. Tohle představení prostě stojí za to vidět"

Nebezpečné vztahy (divadlo, 2011)

Městské divadlo Mladá Boleslav
Premiéra 29. dubna 2011
Režie Pavel Khek
Pohybová spolupráce: Petr Nůsek A.R.G.O.

Petr k práci na představení říká:
„Při tvorbě scény šermířského výcviku mi díky Petrovi Mikeskovi v roli sluhy tekly smíchem slzy.
Závěrečný rokokový duel dle francouzské školy se nám zdál málo, takže pánové v hlavních rolích stíhají díky svištícím čepelím ještě rozvíjet své charaktery, pít víno a jíst jablka. Finále souboje, zčásti pojatého jako rozhovor zkušeného požitkáře a dospívajícího kavalíra, jsme posunuli ještě o úroveň dál než v pražských Nebezpečných známostech z devadesátých let. Ondřej Volejník by měl radost.
Ti z vás, kteří si pamatují souboj napoleonských husarů, při kterém aktéři popíjejí portské z lahví, budou dobře vědět, komu jsem tímto soubojem poslal skrytý vzkaz (Dějeprava, Krumlovští Petrovští 1993). A...přátelé, úplně „amazingová a zatajenídechová“ je milostná scéna – vzdušná akrobacie na šálách, kterou zaranžovala choreografka Jana Klimová."

Jekyll a Hyde (divadlo, 2011)

Městské divadlo Mladá Boleslav
Premiéra: 09.11.2011
Režie: Pavel Khek 

Petr Nůsek A.R.G.O. o práci na představení:
"Do třetice všeho dobrého neuvěřitelná architektura divadla a neuvěřitelně příjemná práce. O čem to je, ví každý. Někdy se prostě potkáte a nepoznáte.
Na čem si z inscenovaného násilí diváci pochutnají? Především na umlácení (a to tedy opravdu umlácení) jedné z postav v parku. Kosti drtí a útroby trhá cca 30 úderů. Nakonec trochu topíme v bazénku a lámeme vycházkovou hůl o hlavu. Zkrátka žádná romaťárna.
Herci se postavili ke zkoušení skvěle a díky tomu vypadá výsledek naprosto věrohodně".

Z ARGO týmu mi tentokrát asistoval Honza Jon, tajné zbraně ve vycházkových hůlkách připravil zbrojíř Petr Theimer. 

Enšpígl (divadlo, 2011)

Kočovné divadlo
Režie: Vlasta Červ 

A.R.G.O. zajišťovalo:
Rekvizity, historický vůz, zbraně, zbroj, šermířskou choreografii.

Strana 1 z 3

TOPlist